Ogłoszenia Parafialne 13. 09. 2020 r. – 20. 09. 2020 r.

13. 09. 2020 r. – 20. 09. 2020 r.
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

1. Dziś przypada 13 dzień miesiąca. O g. 7.30 odmówimy różaniec, o godz. 8.00 Msza św.., a po niej procesja fatimska. Prosimy panów do niesienia figury (nie zapomnijmy o świecach).
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II, a rodziców i dzieci klas III zapraszam na Mszę św. o g. 10.30 i spotkanie w niedzielę 20 września
  3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.
  4. W piątek imieniny Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Otoczmy Go w tym dniu serdeczną modlitwą
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: – w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł Jezus, i wniesienie ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania; – we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Opiece Maryi powierzamy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii; – w środę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku; – w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, który wraz rodzonym bratem został wysłany do szkół jezuickich w Wiedniu. Cudownie uzdrowiony z ciężkiej choroby, postanowił wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Opuścił więc potajemnie Wiedeń w roku 1567 i przez Dylingę udał się do Rzymu, gdzie został przyjęty do nowicjatu. Zmarł w Rzymie w 1568 roku w opinii świętości. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam poparte modlitwą życzenia.
  6. Najbliższe spotkanie przygotowujące rodziców i rodziców chrzestnych przed Sakramentem Chrztu Św. odbędzie się w sobotę – 26 września – po Mszy Św.
  7. W tym tygodniu zmarł śp. Józef Duda, zam. Podrzewie. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…
  8. Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy i ofiarę. O posprzątanie kaplicy w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z ul. Długiej: Loba, Kortus, Sobieraj Mirosława, Sobieraj Bartosz, Chołdrych, Duszak, Nasiadek, Stanisławski, Felkel, Staśkowiak, Krawczyk. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z Podrzewia, ul. Sportowa: Fabiański, Bobrowski, Korpik, Piszczygłowa, Flieger, Gajowy, Antoniewski, Borowski.
  9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika oraz czasopismo List do chorych.
  10. Dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i ofiary ! Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na WT UAM, KUL, Szkoły katolickie. Wszystkim życzę dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże ! Wilczyna, 13 września 2020 r. ks. Robert Zając – proboszcz

No comments yet