Ogłoszenia Parafialne 13. 10. – 20. 10. 2019 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

• Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci św. Jadwigi – patronki naszej parafii. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.oo. odprawi O. Wiesław Nazaruk ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, nasz Rekolekcjonista.
  • Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez Niego drodze. Oprócz wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, na plebanii będzie można nabyć kremówki papieskie. Jednym za trwałych elementów Dnia papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Dziękuję wszystkim, którzy złożą dziś ofiarę do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę przypada Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego – polecajmy w naszych modlitwach głoszenie Dobrej Nowiny na różnych kontynentach.
  • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek – św. Teresę z Avila (1515 – 1582) – wielką mistyczkę karmelitańską, ogłoszoną Doktorem Kościoła;

– w środę – św. Jadwigę Śląską (1174 – 1243), patronkę naszej parafii;

– w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego (+ ok. 117), biskupa i męczennika pierwszych wieków;

– w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, który według tradycji był lekarzem. Jest to dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie;

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam poparte modlitwą życzenia.

• Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej udadzą się z Komunią Św. do chorych w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
  • We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską, a w czwartek po Mszy św. Radę Ekonomiczną.
  • Najbliższe spotkanie przygotowujące rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu odbędzie się w sobotę – 2 listopada po Mszy św.
  • Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.30., w kaplicy w Podrzewiu o g. 17.00 (w środę o g. 15.30), w Sękowie w strażnicy o g. 17.00 od poniedziałku do piątku. Różaniec w kościele w niedzielę po Mszy św. g. 8.00. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę: w poniedziałek – młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, we wtorek – dzieci, w środę – Matki Różańcowe z Wilczyny, w czwartek – V Różę Matek z Podrzewia. Natomiast w kaplicy o poprowadzenie różańca proszę w tym tygodniu III Różę Matek z Podrzewia.
  • Bóg zapłać rodzinom z Podrzewia za posprzątanie kaplicy i ofiarę. O posprzątanie kaplicy w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z ul. Łąkowej, Poznańskiej, Ogrodowej: Pilarski, Hirszweld, Narożna Jadwiga, Narożny Krzysztof, Pietruszyńska, Nowak, Kostrzewski Bolesław, Kostrzewski Wiesław, Paulke, Batura, Otter, Przewoźny, Biniaś.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z Podrzewia, ul. Długa, Wąska, Krótka: Stanisławski, Juskowiak, Hanebom Mirosław, Hanebom Bartosz, Żuchowski, Genc, Subsar, Błoch Adam.
  • W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego w którym przeczytamy m.in.: O relacjach prymasa Wyszyńskiego i bp. Wojtyły oraz o tym, jak wpłynęły one na pontyfikat Jana Pawła II. Jest także Mały Przewodnik Katolicki oraz czasopismo List do chorych.
  • Dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i ofiary ! Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych oraz pokoju i miłości w każdym dniu nadchodzącego tygodnia. Szczęść Boże!
    Wilczyna, 13 października 2019 r. ks. Robert Zając – proboszcz

No comments yet